#201 Zonaria, Grave un Vader iekš Melnās Piektdienas

Vader, Grave logosSestdienā sēdēju mājās un turpināju bakstīt par un ar internetu saistītas lietas gaidot vakara koncertu. Koncerta sākums bija paredzēts 20:00 (sāk laist iekšā no 18:00). Tad nu izbakstījies, lēnām sataisījos un ap kādiem 19:00 devos Melnās Piektdienas virzienā. Pa ceļam ieskrēju Rimi un paķēru vienu kokteilīti ko ietriekt pirms pasākuma. Sēdos trollī un devos vecā VEF virzienā (pa ceļam malkojot sūda kokteilīti). Aizdodoties līdz VEF – lecu ārā no trolļa un devos uz Melno Piektdienu sūcot savu sūda kokteilīti.

Nonākot Melnajā Piektdienā konstatēju, ka esmu ļoti precīzi aprēķinājis laikus un var doties iekšā, lai sāktu gaidīt pirmās grupas uzstāšanos.

Kā pirmie (par brīnumu koncerts sākās tieši 20:00) uzstājās Gilla Bruja (death/grind/sludge, Anglija) – vienvārdsakot – mēsls. Paskatījos, paklausījos – nepatīk. Nokrāsojušies līķa krāsās, dredaini vai hujedaini. Skuju sapratīsi. Mūzika tieši tāda paša. Paldies, vairāk negribu ne redzēt, ne dzirdēt. Šamējie nospelēja labi ja minūtes 25. Toties man bija laiks paķert otro kokteilīti un piebiedroties Deathperado, Jodam, BladeOfDarkness un citiem, lai pasēdētu un parunātos.

Nākošie sekoja Zonaria (melodic black/death metal, Zviedrija). Diezgan klausāmi. Neesmu šīs grupas cienītājs, bet klausīt varēja. Daža laba dziesma arī aizķēra vairāk. Dažas dziesmas noklausījies devos parunāties ar vācieti un citiem, nu jau atnākušiem, eksemplāriem (pa ceļam paķerot Red Bull).

GravePēc Zonaria beidzot kāpa uz skatuves Grave (death metal, Zviedrija). Paņēmu trešo kokteilīti, ko klausoties pasūkt. Mūzika laba, tik žēl ka spēlēja vairāk jauno albūmu dziesmas, kaut gan nospēlēja arī 2 (varbūt nepamanīju un nospelēja vairāk nekā divas) veco albūmu dziesmas. Visādā ziņā – prieks redzēt/klausīt Grave uz skatuves, bet tomēr šķiet labāk klausos Grave ierakstus mājās. Kaut kā īsti nepavilka viņu uzstāšanās.

Kā beidzamie uz skatuves kāpa vakara gaidītākie izpildītāji – Vader (death metal, Polija). Vader kā jau Vader. arī jaunajā sastāvā bliež vecajās sliedēs :) Patīkama desa (death metal), gan ausis priecē, gan sirdi silda. No šī visa koncerta, manuprāt, labākā blice. Kaut gan vēlreiz Vader dzīvajā neapņemos klausīt/skatīt – pietiek jau ar divām reizēm.

Protams, tiku pie jauna Vader pagājušā gada ASV tūres longsleev’a. Smuks, tikai poļiem tie izmēri nedaudz pieklibo.

Izrādās koncerta laikā esmu izdzēris tikai divus kokteilīšus (gut!), divus minerālūdeņus Sigulda (gāzētus) un vienu Red Bull. Ak pareiz, viens kokteilītis pirms koncerta, bet tas jau ir ok.

Pēc koncerta kopā ar Shubas jaunskungu aizdevāmies uz Ļeningrad atpūtināt nogurušās miesas ar kādu asiņaino mēriju un rumkolu. Pēc Ļeningrad vēl netīšām iekāpām blakus esošajā Mi6, kur arī tika veldzētas slāpes ar asiņaino mēriju un rumkolu.

Beigu alko-bilance:

  • 1 kokteilītis braucot uz Melno Piektdienu
  • 2 kokteilīši Melnajā Piektdienā
  • 1 asiņainā mērija iekš Ļeningrad
  • 2 asiņainās mērijas iekš Mi6

Mājas tiku tieši 3:00 un otrs rīts pavadīts bez sāpošas galvas vai kādām citām blakusparādībām (arī bez sāpoša spranda).