#180 Piektie starptautiskie Zemgaļu svētki Tērvetē

Šā gada 9. un 10. augustā Tērvetē, Zemgales diženo valdnieku dzimtenē, jau piekto gadu norisināsies Zemgaļu svētki, kas veltīti zemgaļu dzīves veida iepazīšanai no sirmas senatnes līdz mūsdienām.

Svētku pamatmērķis ir popularizēt aizvēsturisko Zemgales novadu, un zemgaļu kultūru, parādot arī citu reģionu paražas un atškirīgās tradīcijas un kultūras.

Šī gada moto – “Šalc zaļais mežs”. Kā katru gadu, pie Tērvetes pilskalna darbosies seno laiku apmetne, kur folkloras kopas un cīņu klubi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Somijas demonstrēs 9. – 13. gadsimta vidi un dzīvesveidu, zemgaļu un krustnešu cīņas.

Apmeklētāji tiks gaidīti 9. augustā no plkst. 13 gan pie Tērvetes pilskalna, gan Tērvetes estrādē, kur savas prasmes rādīs kokamatnieki un koka skulptūru veidotāji. Vienlaikus darbosies amatnieku tirdziņš. Vakarā, plkst. 19 viesus priecēs svētku koncerts, pēc tam – zaļumballe.

Divu dienu garumā interesenti varēs vērot dažādas sacensības – vīru cīņas ar dzelzs bumbu, virves vilkšana, kājautu siešana, šaušana ar loku un arbaletu. Ikviens viesis varēs apmeklēt Tērvetes vēstures muzeju, kur iespējams aplūkot plašu arheoloģisko rotu, apģērbu, ieroču, bruņojumu un sadzīves priekšmetu ekspozīciju. Savukārt līdzās esošajā Dabas parkā pašus mazākos viesus mīļi sagaidīs “dzīvi” pasaku tēli – Meža māte, Rūķu ģimene, Sila raganiņa un Sīkstulis, tiks doti dažādi uzdevumi mežā.

Svētkus rīko Tērvetes vēstures muzeja dibinātāji „Tērvetes Zemgaļi”. Pasākuma atbalstītāji – A/S Latvijas Valsts Meži, biedrība „Tērvetes attīstības apvienība”, Tērvetes novada dome un Dobeles rajona padome.

Ieejas maksa:
Pieaugušajiem – Ls 2
Bērniem, skolniekiem – Ls 1